+90 (545) 287 50 47

Güvenlik

Yeşil Adres çubuğu

İnternet alışverişi güvenliği konusunda öncü firma konumunda bulunan By Ari, Yeşil Adres Çubuğu uygulamasını başlattı.

Yeşil Adres Çubuğu nedir?

Yeşil Adres Çubuğu, doğru web sitesinde olduğunuzdan emin olmanızı sağlayan bir uygulamadır. COMODO CyberSecurity EV (Extended Validation) SSL sertifikasına sahip bir siteye girdiğinizde tarayıcınızın adres çubuğu yeşil renge dönüşür. Bu görsel uyarıcı sayesinde dolandırıcılık amaçlı hazırlanmış bir sitede değil, gerçek web sitesinde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Hangi tarayıcılar Yeşil Adres Çubuğu’nu destekler?

Microsoft Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 3.2, Google Chrome, Opera 9.6 ve üzeri tarayıcılar Yeşil Adres Çubuğu’nu desteklemektedir. Her tarayıcıda yeşil adres çubuğu farklı görünmektedir.

Yeşil Adres Çubuğu’nu desteklemeyen bir tarayıcı kullanıyorum. İşlemlerimi güvenli ortamda yapamaz mıyım?

Yeşil Adres Çubuğu’nu desteklemeyen bir tarayıcı kullanmanız işlemlerinizin güvenli bir ortamda yapılmamıyor anlamına gelmez, sadece yeşil çubuğu göremiyorsunuz demektir. İnternet sitemize girişte COMODO CyberSecurity EV (Extended Validation) SSL sertifikası bulunmaktadır. Yalnızca belli tarayıcılarda, bu sertifika adres çubuğunun yeşile dönmesi ile görsel olarak da doğrulanmaktadır. Mevcutta By Ari İnternet Sitesi’nin giriş sayfasında sağ sol altta bulunan COMODO CyberSecurity EV (Extended Validation) SSL logosuna ya da adres çubuğunda bulunan kilit işaretine tıkladığınızda, geçerli SSL sertifikasının detaylarına ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitemiz e-posta ile gelen linkler üzerinden giriş yapmayınız. Mutlaka tarayıcınıza www.evdekorasyonbyari.com yazarak By Ari İnternet Sitesi’ni kullanınız.